Pielgrzymka do Lichenia - 07.2016

 Biesiada jesienna - 06.11.2015 

 Otwarcie Centrum Rekreacji w Smolnie Wielkim 

 Uroczystość 25 - lecia święceń kapłańskich ks. Sławomira

01. czerwca 2014 r. o godz. 13:00 w kościele parafialnym odbyła się uroczysta msza święta sprawowana przez ks. Proboszcza Sławomira Kuklę w 25 - rocznicę Jego święceń kapłańskich. Mszę świętą współkoncelebrowali ks. Andrzej Grządziel z parafii w Trzebiechowie, który także obchodzi swój jubileusz 25 - lecia święceń i ksiądz dziekan Henryk Wojnar z parafii św. Stanisława Kostki z Sulechowa. Na mszy św. oprócz księży z okolicznych parafii, władz gminy Kargowa i Trzebiechów, przedstawicieli środowisk parafialnych, obecni byli mieszkańcy parafii Smolno Wielkie i goście z innych miejscowości. Mszę uświetnił występ grupy muzyków koźlarskich oraz dzieci, które przystąpiły w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej. Oprawę muzyczną przygotowała miejscowa grupa muzyczna. Po mszy św. odbył się poczęstunek w sali wiejskiej. Każdy otrzymał od naszego Proboszcza pamiątkowy obrazek z kapłańskim błogosławieństwem i prośbą o modlitwę: "Dziękując Bogu, dziękuję ludziom, których spotkałem na swojej drodze, których pokochałem i mam w sercu". Jeszcze raz życzymy naszemu księdzu wszelkiej pomyślności, życzliwości, obfitych łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień kapłańskiego życia!

 "Orlik" w Smolnie Wielkim otwarty!

 Msza dziękczynna za tegoroczne plony

25 sierpnia 2012 r. o godzinie 18:00 w kościele parafialnym odbyła się msza dziękczynna w podziękowaniu za zebrane plony od rolinków ze Smolna Wielkiego i Smolna Małego. Po mszy na sali wiejskiej spotkali się rolnicy na wspólnym posiłku. 

 Spotkanie Seniorów na sali wiejskiej

08 października 2012r. o godzinie 16:00 na sali wiejskiej odbyło się spotkanie Seniorów w ramach obchodzonego XIV Lubuskiego Tygodnia Dnia Seniora pod hasłem „Nie wiek zarządza nami – to my zarządzamy wiekiem”. W spotkaniu zorganizowanym przez Sołtys Halinę Masłowską i Radę Sołecką uczestniczyli także: Krzysztof Woziński - wiceburmistrz, Janusz Skopowski - zastępca Przewodniczącej Rady Gminy, Anna Wierzbińska - kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej, Brygida Wróblewska - Przewodnicząca Uniwersytetu III wieku oraz ks. Sławomir Kukla - proboszcz naszej parafii. Część artystyczną tego wydarzenia przygotowały osoby z Centrum Edukacji Artystycznej i Koncertowej z Zielonej Góry. Każdy Senior otrzymał różę ofiarowaną przez Henryka Jagodę - Radnego Rady Powiatu. Seniorzy otrzymali wiele życzeń zdrowia, radości, długich lat życia oraz odpowiedniego docenienia przez najbliższych. .

 Poniższe zdjęcia pochodzą ze strony internetowej "www.kargowa.pl". Kliknij, aby powiększyć: 

 Noc świętojańska - 15 czerwca 2012

 XX Finał WOŚP w Smolnie Wielkim - 8 stycznia 2012

 Dzień Seniora - 28 października 2011

 Dożynki Gminne 2011 w Smolnie Wielkim

 Noc świętojańska - 25 czerwca 2010

Kreator stron internetowych - przetestuj